Kapičky pravdy

9.4. 2020Žaneta Ariati2205x

Esence a Kouzelné říše

  • Která říše je ta moje?
  • Jak se propojit se svou říší?
  • Jak přijmout sebe a svoji říši?
  • Jak mě může moje říše v životě podpořit?

Odpovědi na nejčastější otázky kolem Kouzelných říší pomohou odhalit kapičky pravdy, jak jim trefně říká Lenka Siwková. Jsou to magické esence Araretama z Brazilského pralesa. Mě provází životem už několik let. Vždy si nechávám míchat podpůrnou směs pro témata, která prožívám.

A krásně mohou podpořit i Tebe, zvlášť pokud chceš vědět, která říše je ta Tvá a nebo pokud už svou říši znáš a chceš se s ní více propojit, získat její podporu. Jak? Přesně to se dozvíš v rozhovoru s Lenkou.

Průvodkyně Emočního Fitness s esencemi Araretama Lenka Siwková o své cestě s esencemi říká:


V roce 2001 mi do života vstoupily nádherné esence z Atlanského deštného pralesa. Uzemnily mě a ukázaly, jak zvládat náročné životní situace, rozvíjet se a sdílet svou tvořivost. Vedou mě, abych žila tady a teď, a byla svým životem fascinovaná, bez ohledu na to, zda procházím krizovými nebo radostnými chvílemi. Toto kouzlo vnitřní síly má kořeny v přijetí proměnlivosti a sdílím ho na kurzech Araretama.

Více o esencích najdeš tady.

Leni mohla bys prosím čtenářkám víc přiblížit co to vlastně jsou esence, co si pod tím pojmem představit?

Esence znamená „podstata“ a esence Araretama jsou kapičky, které vibrují nějakou podstatu neboli kvalitu. Máme esenci vibrující kvalitu lehkosti, otevřenosti, odvahy, důvěry, jasnosti, lásky a mnoho dalších. Esence Araretama nesou energetický otisk rostliny a prostředí Atlantského deštného pralesa. Neobsahují výtažky, ale jsou v nich ukotveny vibrace. Vznikají šamanskou cestou a jejich síla spočívá kromě jiného v tom, že vibrace je ve vodě natolik ukotvena, že ji nikdo a nic nedokáže přepsat a změnit.

Jak se liší esence Araretama třeba od Bachových esencí, nebo už jsem také slyšela o australských a dalších esencích apod.?

Někdy srovnání trochu zavádí k úvahám, která je lepší, silnější, účinnější. Naše mysl ráda odděluje. Je to podobné, jako když se někteří zeptají, jestli není lepší užívat esence českých rostlin než nějaké exotické. Podívejme se na esence optikou Duše a Jednoty.

Ať už budete užívat jakoukoli a z jakéhokoli místa na Zemi, vždy bude mít pro vaši Duši nějakou důležitou zprávu a přivede vás k poznání či růstu. Jakou esenci si zvolíte, je osobní záležitost. Je to o přitažlivosti. Pro někoho jsou Bachovky tím top, co jejich Duše potřebuje a zvládne zpracovat a pro jiného je to esence australská, himálajská. A pro jiné je to Araretama.

Araretama je jedinečná způsobem, jak esence vznikají – obsahuje vibrace živých rostlin. Je v ní vibrace celistvé rostliny – od kořene, přes stonek až po květ. A nejen to. Obsahuje také otisk prostředí, kde vzniká, respekt k životu a kouzlo pravé chvíle. Pravá chvíle znamená, že Sandra Epstein esence vytvoří jen tehdy, když ji prales k tomu vyzve. Nechodí do pralesa se záměrem – dochází nám esence Indaiá, musím ji znovu udělat. Její tvorba je vždy v souladu s tím, jak ji vede příroda. Některé mateřské esence vznikají znovu až po 7 letech od té první. Je to variabilní a vždy v souladu s tím, co také jako lidstvo potřebujeme. 

Jak se esence vyrábí? 

Prales Sandře sám říká, jak esenci vytvořit. Pokaždé je tvorba jiná. Neexistuje žádný konkrétní recept. A co já sama považuji za důležité – při tvorbě je Sandra v plné pozornosti. Maximálně uzemněná, přítomná. Musí být. V pralese jde o život. Stačila by chvilka nepozornosti, „úletu“ a nerespektování a nemusela by se z něj vrátit. Stejně jako to je v každodenním životě. Potřebujeme být pozorní a přítomní. 

Zmínila jsem se, že esence jsou z živých rostlin. Je ale jedna, která vyloženě požádala Sandru, aby ustřihla její květ a použila pouze květ. V odstřižení byla symbolika, která souvisela s podstatou, kterou esence nese – odpoutání se. A esence Sandra tvoří nejen z květin. V pralese je široká škála bytostí, které ji oslovily, aby jejich prostřednictvím přinesla lidstvu esence: byla to houba, lišejník, motýli, oceán, řeka, kameny, stromy….

Příběhy o tom, jak se jednotlivé esence narodily si můžete přečíst v Sandřině knize, kterou nyní vydáváme „Ztracený klíč k evoluci: jak spoluutvářet život.“

Jak je potom mícháš? Podle záměru, data narození, intuitivně, podle fotky?

Bývá to různé, podle toho, jak jsou lidé různí. Obvykle se mi ozve sama esence. Někdy vidím obrazy a jindy mi můj vnitřní hlas prostě řekne, že ten a ten člověk potřebuje tu a tu esenci. Aby se toto spustilo, postačí jen když mi řekneš, že si nějakou směs pro sebe nebo své blízké přeješ namíchat. A já se pak ladím. Dívám se na fotky lidí nebo si nechám o nich chvíli vyprávět. Někdy nechám, aby si člověk sám vybral z obrázků esencí, protože cítím, že je to pro něj takto důležité. Pokud připravuji nějaké osobní dlouhodobé programy růstu, dívám se také do horoskopu, abych viděla výzvy, které člověka čekají a podle toho navrhnu, které esence mohou pomoci při zpracování jeho životních témat růstu.

Jak si se k esencím dostala ty? Jak je používáš? (fyzické obtíže, emoce, svůj rozvoj, zpracování témat apod.)

Bylo to počátkem 2001. Žila jsem v partnerství, které krachovalo a já si to nedokázala připustit. Stále jsem si myslela, že to půjde napravit.  Ale nezvládala jsem své emoční výkyvy. Pamatuji si ten okamžik změny, jako by to bylo dnes. Byla jsem z vnitřního boje vyčerpaná. Posadila jsem se na pohovku v takovém zvláštním útlumu a po chvíli ucítila impuls. „Něco“ mě dovedlo do obchodního domu a strčilo do košíku nějakou knihu. 

Doma jsem zjistila, že je o Reiki. Chtěla jsem se ihned nechat zasvětit, a tak jsem zareagovala na inzerát, který v knize byl na konci. Ale na webu mistra Reiki mě zaujala nejvíce Araretama. Objednala jsem si esenci důvěry a radosti ze života a první den jsem se velmi radovala a tančila bytem, jako by se nic nedělo. Na druhý den jsem se zhroutila. Věděla jsem, že vztah už v podstatě skončil, jen jsem si to dosud nedokázala přiznat. Byla jsem vyděšená, ale zároveň se mi ulevilo. Jedna esence a taková pecka. Kapičky pravdy. Hned jsem chtěla zkusit všechny. Po roce se mě přátelé ptali, co se sebou dělám, že jsem prozářená. Araretama, zněla má odpověď. Chtěli ji také, a tak jsem začala pracovat s první skupinou a pak jsem se seznámila i se Sandrou a pomáhala jí, až to dospělo do okamžiku, kdy mi Sandra řekla, že si mě prales vybral.

Jak ještě případně jinak lze esence zařadit do života? Jak nás mohou podpořit? 

Jejich čistá láska a životodárná energie může prosytit prostor a život jakýmkoli způsobem. Já sama je používám všude. Kápnu do kyblíku s vodou a očistím prostor. Dávám je i do barvy, kterou vymaluji byt. Ony umí prostor vyléčit a nasytit výživou pro Duši. Cítíte se tam pak příjemně, hřejivě, přijatí a krásně se v takovém prostoru tvoří. Používám je jako koření pro Duši do veškerého jídla, které uvařím. Používám je při rituálech léčení generací, tvorbě koláží, kapu je do barev, když maluji akvarelem. Jak žiju, tak je používám. Ale je zde i jiná úroveň. Tím, jak jsou to živé esence, můžete je vnímat jako bytosti. Průvodce a učitele, kteří nastavují zrcadlo vaší Duše a vy uvidíte pravdu v takové intenzitě, jakou jste schopni ji unést a zpracovat a díky tomu se rozvinout. Miluji proto vědomé užívání a učení se s nimi. Život se stane velmi hlubokým, pestrým a bohatým. Je to takový život, který nejedete na autopilota ale vědomě a přítomně řídíte. 

Jak můžou esence podpořit ženy skrze Kouzelné říše? 

Kouzelné říše vnímám jako naši příležitost naladit se na svou jemnost a sílu současně. Někdy v sobě můžeme mít mnoho zábran, které napojení na jemnost zahalí. Ty zábrany mohou mít podobu strachu z vlastní zranitelnosti, nedůvěra, strach ukázat svou sílu, protože jsme za ni byly v minulosti potrestáni. A pak jsou tady i nerovnováhy, které přirozeně v životě nastávají – např. Andělé se příliš rozdávají, protože zapomenou na omezující limity lidského těla, Elementálové mohou ztratit chuť do života, když se dostanou do období neustálých plnění povinností, Hvězdní lidé se mohou cítit bez víry a osamělí, když nemají příležitost sdílet své schopnosti a Moudří se mohou zamotat do hlubinných vzpomínek a zaseknout se v nich zbytečně dlouho.

Jaké esence bys doporučila pro začátek říši moudrých – čarodějky? Říši elementálů (víly), vtělených andělů a hvězdných lidí? A proč zrovna tyhle?

Vytvořila jsem směsi pro každou říši. Tato směs pomůže posílit napojení na svou říši nebo ji přijmout. Pro všechny říše je stejný základ – esence Revelacao a Field. A pak je ve směsi vždy jedna, která reprezentuje danou říši. Elementálové tam mají Tauá – motivace. Tauá je takový plamen naděje a fascinace životem. Takoví elemntálové jsou. Andělé tam mají Mamoa – mír. Je to esence, která úplně ztiší přetíženou mysl a nervový systém a přinese pocit, který má miminko v náručí milující maminky. Hvězdní lidé jsou zářivou hvězdou, a proto jsem zvolila Suri – pravda. Je to hvězdná esence, která spojí s vnitřní pravdou a učí sdílet ji a tvořit konstelace hvězd. Pro Moudré a čarodějky jsem vybrala esenci Time – čas. Je to moudrá kouzelnice času, která dokáže zahojit dávná zranění a být tím, kým jsme tady a teď.

Je nějaká esence, která by byla vhodná univerzálně např. na podporu propojení se svou říší, pro všechny čtyři říše?

Jako první se mi ukázala esence Revelacao, která pomáhá napojit se na náš léčivý potenciál. Tím mám na mysli naši schopnost proměňovat životní překážky na růst. Revelacao posiluje naši intuici a uvolňuje dávná zranění, která souvisí se svobodou projevovat tento potenciál zde na Zemi. Pak se mi ozvala esence Field, která pomáhá napojit se na pole. Zde napojit na to naše pole, naši Kouzelnou říši. Zároveň naučí určitému odstupu od polí cizích – tzn. vnímáme je, ale neztotožňujeme se. Ve směsi pro Kouzelné říše je tedy její úkol posílit a ujistit se ve vašem napojení na svou Kouzelnou říši. 

Děkuji Leni za inspirující rozhovor a seznámení s esencemi.

Pokud i Ty se toužíš víc propojit se svou říší nebo si ujasnit, která je ta Tvoje, můžeš esence vyzkoušet.

Nech ať ti kapičky pravdy odhalí Tvou přirozenost.

S láskou

Žaneta

Žaneta Ariati
Jsem moderní čarodějka, miluju rituály a provázím ženy jejich vnitřním světem, aby žily svou podstatu a tvořily si naplněné životy. Více o mně si můžeš přečíst tady. Ve video programu Čarodějná škola Tě naučím přičarovat si splněná přání. Svou přirozenost můžes objevovat skrze KOUZELNÉ ŘÍŠE.
Comments