Kouzelné říše a děti

23.4. 2019Žaneta Ariati2381x

Možná se setkáváte s tím, že vaše děti prožívají něco, čemu nerozumíte, co jste vy sami nikdy nezažívali.

Možná vidíte, že si tak úplně nevědí rady s navazováním přátelství a vztahy jsou pro ně vůbec náročné.

Možná nechápete, jak vaše děti mohou prožívat tak různé reality, když vyrůstají v prostředí jedné rodiny.

Může to být tím, že každý z vás pochází z jiné říše.

Stejně tak jako duše dospělých, i duše dětí jsou spjaté s jednotlivými říšemi či pochází z jejich kombinací tak, aby měly co nejlepší podmínky pro naplnění svého posláníDíky tomu i děti prožívají výzvy a témata své říše. A možná o to intenzivněji tím, jak jsou otevřené a ještě si ledacos pamatují.

Stejnou úlevu, jakou mí klienti prožívají, když se dozvědí víc o Kouzelných říších, zažívají i děti, když pochopí, že to, co je zrovna trápí, není jejich vina. Že to není jen ukázka toho, jak moc jim to tady, v lidském životě, nejde a vzdalují se svému poslání, ale naopak, že to je jen druhá strana mince těch krásných schopností, které si díky své říši do života přinesly.

Je nádherné sledovat, jak se skrze svou říši mohou propojit se svojí silou a rozkvést v ní. Jak jim jejich říše může pomoci překonat pocit vyčlenění z kolektivu nebo pocit, že jsou jiní a nikam nepatří, protože právě v té jejich říši to všichni prožívají stejně jako oni!

Krasný příklad jsem zažila s holčičkou – vtěleným andělem. Soucitnou a láskyplnou bytostí, která vnímala a prožívala emoce všech kolem sebe. A tak hodně plakala. Sama si s emocemi neuměla moc poradit. Jen cítila, jak ji zaplavují. Byla takové to „přecitlivělé dítě“, které babičky nechtěly vzít ani na hřiště, protože pořád brečelo.

Když se její maminka dozvěděla, čím to je, spadl jí kámen ze srdce. Neselhává a netýrá své nádherné dítě. Její maminka se dlouhé měsíce trápila tím, proč její dcera neustále pláče. Chybu viděla v sobě a špatné péči. Zoufale se jí snažila pomoci a najít příčinu, ale bez úspěchu.

Když zjistila, že to není její chyba, ale prostě má doma andělku, obě se úplně proměnily. Pomohla jí porozumět tomu, které emoce jsou její, a které cizí a jak ty cizí může od sebe odfouknout a nenechat se jimi zahltit. Oběma se moc ulevilo. Zoufalství, vinu a nekonečný „bezdůvodný pláč“ nahradilo přijetí, úleva, pochopení a radost ze života. Dokonce i od babiček, které to také pochopily a přijaly.

Stejnou úlevu prožila maminka malé čarodějky, která se vztekala a už od úplného miminka byla prostě nasraná, tak jak to čarodějky mají. Postupně se společně učí s odmítáním a vztekem pracovat.

Dost často se bráchové či sestřičky elementálů marně snaží být stejně vtipní, okouzlující a zábavní jako jejich sourozenci. Většinou bez úspěchu. Vycházejí z toho spíš trapné chvilky, kdy jsou neelementálové v křeči. Mají pocit, že nejsou tak dobří, a cítí se odstrčení. Nechápou, proč zrovna bráchovi či ségře to funguje, a jim ne.

Proč? Protože elementálové mají dar humoru a zábavy. V tomhle směru se jim žádná jiná říše nevyrovná. Zvlášť mladší sourozenci tak umí získat pozornost zcela s lehkostí, aniž by o to usilovali. Starší děti tím zoufale trpí. Duše mladších sourozenců prostě veděla, jak si to zařídit, aby dostala potřebnou péči, když šla do rodiny, kde jsou starší sourozenci.

Starším sourozencům to často udělá čáru přes rozpočet. Jsou zvyklí napodobovat dospělé, ale napodobování elementálů nemá smysl a nefunguje. V sourozenecké konstelaci tak selhávají v získávání pozornosti a neustále jsou syceni pocitem, že nejsou tak dobří (baviči). Když pochopí, že se nemusí snažit být stejní, že můžou trumfovat v těch kvalitách, které nese právě jejich říše, velmi se jim uleví.

Dalším krásným příkladem jsou hvězdné děti vyčleněné z kolektivu. Není to proto, že by byly samotáři nebo si neuměly hrát. Je to jen proto, že ony nechápou, jak na Zemi fungují mezilidské vztahové interakce. Obvykle jim trvá několik desetiletí, než tuhle lekci pochopí a naučí se vztahy navazovat. A i tak většinou drží hvězdní pospolu, protože jsou podobně divní. 🙂

Kouzelné říše jsou pro děti i dospělé stejné a mě opravdu baví sledovat, jak různě se samotné říše a jejich kvality dědí z rodičů na děti. Každá rodina má svůj osobitý charakter i dominantní kvality, které v ní putují.

Pokud vás zajímá, která říše je právě ta vaše, ponořte se do e-booku Která říše tě volá? Děti hravě otestujete skrze kouzelné omalovánky.

Užijte si hravý čas

Žaneta

P.S. Dejte mi vědět, jaké říše vám putují v rodině! 🙂

Žaneta Ariati
Jsem moderní čarodějka, miluju rituály a provázím ženy jejich vnitřním světem, aby žily svou podstatu a tvořily si naplněné životy. Více o mně si můžeš přečíst tady. Ve video programu Čarodějná škola Tě naučím přičarovat si splněná přání. Svou přirozenost můžes objevovat skrze KOUZELNÉ ŘÍŠE.
Comments